Арачиново

мала облачност

29°

Изгрејсонце05:01

Зајдисонце20:13

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност48%

УВ индекс4

Облачност13%

Прегледност10000

Брзина на ветер0

Насока на ветер89

Временска прогноза за Арачиново во наредните 7 дена

Саб 02 35° /19° дожд со силен интензитет 8
Нед 03 33° /19° чисто небо 5
Пон 04 34° /21° слаб дожд 0
Вто 05 34° /20° слаб дожд 0
Сре 06 35° /20° чисто небо 8
Чет 07 34° /21° слаб дожд 25
Пет 08 27° /18° слаб дожд 65