Батинци

облачно

31°

Изгрејсонце05:02

Зајдисонце20:13

Се осеќа31 °

Притисок1015 hPa

Влажност43%

УВ индекс4

Облачност34%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер74

Временска прогноза за Батинци во наредните 7 дена

Саб 02 34° /20° дожд со силен интензитет 6
Нед 03 33° /19° слаб дожд 16
Пон 04 34° /21° слаб дожд 1
Вто 05 34° /21° чисто небо 0
Сре 06 34° /21° чисто небо 7
Чет 07 31° /21° слаб дожд 11
Пет 08 27° /18° слаб дожд 42