Бедиње

облачно

10°

Изгрејсонце05:20

Зајдисонце19:39

Се осеќа8 °

Притисок1022 hPa

Влажност69%

УВ индекс1

Облачност35%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер335

Временска прогноза за Бедиње во наредните 7 дена

Нед 09 20° /5° чисто небо 7
Пон 10 22° /9° мала облачност 12
Вто 11 22° /10° чисто небо 6
Сре 12 22° /10° умерен дожд 8
Чет 13 20° /9° слаб дожд 49
Пет 14 21° /9° слаб дожд 81
Саб 15 24° /10° облачно 87