Бедиње

чисто небо

31°

Изгрејсонце05:00

Зајдисонце20:13

Се осеќа30 °

Притисок1014 hPa

Влажност42%

УВ индекс4

Облачност8%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер191

Временска прогноза за Бедиње во наредните 7 дена

Саб 02 34° /19° умерен дожд 11
Нед 03 32° /18° слаб дожд 1
Пон 04 33° /20° слаб дожд 0
Вто 05 35° /20° чисто небо 0
Сре 06 34° /19° чисто небо 6
Чет 07 33° /20° умерен дожд 50
Пет 08 25° /18° слаб дожд 82