Белчишта

чисто небо

11°

Изгрејсонце06:03

Зајдисонце19:11

Се осеќа9 °

Притисок1023 hPa

Влажност53%

УВ индекс2

Облачност7%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер191

Временска прогноза за Белчишта во наредните 7 дена

Пон 12 18° /6° облачно 62
Вто 13 14° /7° слаб дожд 99
Сре 14 10° /4° Дожд со снег 100
Чет 15 11° /4° слаб дожд 80
Пет 16 12° /3° облачно 85
Саб 17 /6° слаб дожд 100
Нед 18 /6° умерен дожд 100