Белчишта

чисто небо

27°

Изгрејсонце05:07

Зајдисонце20:13

Се осеќа27 °

Притисок1016 hPa

Влажност49%

УВ индекс4

Облачност6%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер174

Временска прогноза за Белчишта во наредните 7 дена

Саб 02 30° /17° чисто небо 0
Нед 03 28° /17° облачно 58
Пон 04 30° /19° чисто небо 0
Вто 05 29° /17° умерен дожд 0
Сре 06 30° /17° чисто небо 3
Чет 07 29° /17° слаб дожд 15
Пет 08 26° /15° умерен дожд 15