Беранци

чисто небо

27°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:11

Се осеќа27 °

Притисок1015 hPa

Влажност47%

УВ индекс4

Облачност8%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер55

Временска прогноза за Беранци во наредните 7 дена

Саб 02 32° /17° умерен дожд 1
Нед 03 31° /17° слаб дожд 8
Пон 04 32° /18° слаб дожд 4
Вто 05 32° /18° слаб дожд 0
Сре 06 32° /17° слаб дожд 5
Чет 07 31° /17° слаб дожд 12
Пет 08 28° /16° слаб дожд 4