Беранци

облачно

18°

Изгрејсонце05:01

Зајдисонце20:10

Се осеќа18 °

Притисок1015 hPa

Влажност71%

УВ индекс0

Облачност79%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер289

Временска прогноза за Беранци во наредните 7 дена

Нед 20 27° /14° мала облачност 13
Пон 21 32° /16° слаб дожд 84
Вто 22 34° /16° чисто небо 2
Сре 23 36° /18° чисто небо 0
Чет 24 37° /20° чисто небо 0
Пет 25 37° /20° чисто небо 0
Саб 26 37° /19° чисто небо 0