Берово

чисто небо

15°

Изгрејсонце06:20

Зајдисонце18:19

Се осеќа13 °

Притисок1020 hPa

Влажност46%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер0

Насока на ветер357

Временска прогноза за Берово во наредните 7 дена

Пон 27 28° /14° чисто небо 2
Вто 28 22° /12° слаб дожд 100
Сре 29 15° /12° слаб дожд 100
Чет 30 15° /11° слаб дожд 100
Пет 01 16° /7° слаб дожд 100
Саб 02 18° /6° облачно 81
Нед 03 20° /7° чисто небо 0