Бистрица

облачно

11°

Изгрејсонце05:24

Зајдисонце19:37

Се осеќа10 °

Притисок1020 hPa

Влажност83%

УВ индекс2

Облачност81%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер28

Временска прогноза за Бистрица во наредните 7 дена

Нед 09 19° /7° облачно 25
Пон 10 21° /9° облачно 25
Вто 11 22° /10° чисто небо 1
Сре 12 24° /12° слаб дожд 67
Чет 13 20° /9° чисто небо 3
Пет 14 20° /8° мала облачност 11
Саб 15 24° /10° облачно 88