Бистрица

чисто небо

29°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:10

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност44%

УВ индекс4

Облачност8%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер24

Временска прогноза за Бистрица во наредните 7 дена

Саб 02 32° /18° умерен дожд 2
Нед 03 30° /18° слаб дожд 6
Пон 04 32° /19° слаб дожд 10
Вто 05 32° /19° слаб дожд 0
Сре 06 32° /18° слаб дожд 7
Чет 07 32° /18° слаб дожд 22
Пет 08 29° /16° слаб дожд 1