Битола

чисто небо

17°

Изгрејсонце06:26

Зајдисонце18:25

Се осеќа15 °

Притисок1020 hPa

Влажност40%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер255

Временска прогноза за Битола во наредните 7 дена

Пон 27 31° /16° чисто небо 3
Вто 28 27° /16° слаб дожд 94
Сре 29 17° /15° слаб дожд 100
Чет 30 16° /14° слаб дожд 99
Пет 01 16° /13° слаб дожд 100
Саб 02 17° /11° слаб дожд 71
Нед 03 22° /10° чисто небо 0