Блатец

чисто небо

29°

Изгрејсонце04:58

Зајдисонце20:08

Се осеќа28 °

Притисок1015 hPa

Влажност40%

УВ индекс4

Облачност1%

Прегледност10000

Брзина на ветер0

Насока на ветер316

Временска прогноза за Блатец во наредните 7 дена

Саб 02 32° /18° слаб дожд 8
Нед 03 29° /17° мала облачност 15
Пон 04 32° /18° чисто небо 2
Вто 05 32° /18° чисто небо 0
Сре 06 33° /18° облачно 57
Чет 07 32° /18° слаб дожд 85
Пет 08 27° /16° слаб дожд 22