Блатец

облачно

-7°

Изгрејсонце06:50

Зајдисонце16:32

Се осеќа-10 °

Притисок1027 hPa

Влажност88%

УВ индекс0

Облачност89%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер1

Временска прогноза за Блатец во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-8° облачно 28
Вто 25 -3° /-9° облачно 43
Сре 26 /-8° мала облачност 16
Чет 27 /-5° облачно 64
Пет 28 /-2° чисто небо 7
Саб 29 /-1° слаб снег 100
Нед 30 /-2° облачно 79