Богданци

чисто небо

18°

Изгрејсонце06:21

Зајдисонце18:20

Се осеќа17 °

Притисок1019 hPa

Влажност55%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер348

Временска прогноза за Богданци во наредните 7 дена

Пон 27 32° /17° чисто небо 0
Вто 28 25° /18° слаб дожд 100
Сре 29 18° /17° слаб дожд 100
Чет 30 18° /16° облачно 100
Пет 01 19° /15° облачно 100
Саб 02 21° /13° облачно 37
Нед 03 23° /13° чисто небо 0