Богданци

чисто небо

32°

Изгрејсонце05:00

Зајдисонце20:06

Се осеќа31 °

Притисок1014 hPa

Влажност34%

УВ индекс4

Облачност1%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер165

Временска прогноза за Богданци во наредните 7 дена

Саб 02 38° /22° умерен дожд 8
Нед 03 37° /20° чисто небо 0
Пон 04 37° /21° чисто небо 0
Вто 05 37° /21° чисто небо 0
Сре 06 39° /22° облачно 35
Чет 07 36° /22° слаб дожд 15
Пет 08 35° /19° слаб дожд 5