Богомила

чисто небо

18°

Изгрејсонце06:25

Зајдисонце18:25

Се осеќа16 °

Притисок1020 hPa

Влажност40%

УВ индекс1

Облачност2%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер267

Временска прогноза за Богомила во наредните 7 дена

Пон 27 31° /16° мала облачност 13
Вто 28 25° /17° слаб дожд 78
Сре 29 18° /15° слаб дожд 100
Чет 30 16° /14° слаб дожд 100
Пет 01 18° /13° слаб дожд 100
Саб 02 19° /12° облачно 26
Нед 03 22° /10° чисто небо 0