Богомила

облачно

28°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:12

Се осеќа28 °

Притисок1016 hPa

Влажност46%

УВ индекс4

Облачност37%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер44

Временска прогноза за Богомила во наредните 7 дена

Саб 02 32° /19° умерен дожд 3
Нед 03 31° /18° слаб дожд 20
Пон 04 32° /20° слаб дожд 1
Вто 05 32° /19° чисто небо 0
Сре 06 32° /19° чисто небо 5
Чет 07 31° /20° умерен дожд 12
Пет 08 26° /18° слаб дожд 11