Боговиње

мала облачност

15°

Изгрејсонце05:09

Зајдисонце19:57

Се осеќа15 °

Притисок1012 hPa

Влажност85%

УВ индекс3

Облачност20%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер291

Временска прогноза за Боговиње во наредните 7 дена

Вто 24 28° /15° слаб дожд 9
Сре 25 29° /17° облачно 34
Чет 26 29° /19° облачно 25
Пет 27 29° /19° слаб дожд 11
Саб 28 28° /18° слаб дожд 87
Нед 29 21° /14° умерен дожд 64
Пон 30 23° /12° слаб дожд 67