Бојане

слаб снег

-5°

Изгрејсонце06:56

Зајдисонце16:37

Се осеќа-5 °

Притисок1029 hPa

Влажност84%

УВ индекс0

Облачност100%

Прегледност7501

Брзина на ветер1

Насока на ветер348

Временска прогноза за Бојане во наредните 7 дена

Пон 24 -3° /-11° слаб снег 88
Вто 25 -2° /-12° чисто небо 5
Сре 26 /-7° мала облачност 13
Чет 27 /-5° мала облачност 11
Пет 28 /-3° чисто небо 8
Саб 29 /-2° слаб снег 100
Нед 30 /-3° слаб снег 47