Бојане

облачно

28°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:14

Се осеќа27 °

Притисок1015 hPa

Влажност49%

УВ индекс4

Облачност68%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер98

Временска прогноза за Бојане во наредните 7 дена

Саб 02 33° /18° умерен дожд 5
Нед 03 31° /18° чисто небо 10
Пон 04 31° /19° слаб дожд 2
Вто 05 32° /19° слаб дожд 1
Сре 06 33° /19° чисто небо 6
Чет 07 31° /18° слаб дожд 9
Пет 08 25° /17° слаб дожд 65