Босилово

чисто небо

32°

Изгрејсонце04:58

Зајдисонце20:06

Се осеќа32 °

Притисок1014 hPa

Влажност35%

УВ индекс4

Облачност2%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер186

Временска прогноза за Босилово во наредните 7 дена

Саб 02 36° /21° умерен дожд 8
Нед 03 33° /20° слаб дожд 1
Пон 04 35° /20° чисто небо 2
Вто 05 37° /21° чисто небо 0
Сре 06 37° /21° мала облачност 22
Чет 07 36° /21° слаб дожд 30
Пет 08 32° /19° слаб дожд 7