Брвеница

слаб дожд

29°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:15

Се осеќа29 °

Притисок1016 hPa

Влажност47%

УВ индекс4

Облачност72%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер114

Временска прогноза за Брвеница во наредните 7 дена

Саб 02 32° /21° умерен дожд 4
Нед 03 31° /20° слаб дожд 19
Пон 04 31° /21° слаб дожд 11
Вто 05 32° /21° слаб дожд 0
Сре 06 32° /21° слаб дожд 5
Чет 07 30° /19° умерен дожд 13
Пет 08 26° /18° слаб дожд 68