Брвеница

облачно

11°

Изгрејсонце05:23

Зајдисонце19:41

Се осеќа10 °

Притисок1022 hPa

Влажност83%

УВ индекс1

Облачност55%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер19

Временска прогноза за Брвеница во наредните 7 дена

Нед 09 20° /8° чисто небо 1
Пон 10 22° /10° облачно 65
Вто 11 22° /12° слаб дожд 73
Сре 12 21° /11° умерен дожд 51
Чет 13 19° /10° слаб дожд 60
Пет 14 19° /10° слаб дожд 62
Саб 15 23° /11° облачно 92