Буковик

облачно

30°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:14

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност43%

УВ индекс4

Облачност77%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер93

Временска прогноза за Буковик во наредните 7 дена

Саб 02 34° /19° дожд со силен интензитет 5
Нед 03 32° /19° слаб дожд 11
Пон 04 32° /20° умерен дожд 1
Вто 05 32° /20° слаб дожд 1
Сре 06 33° /20° чисто небо 6
Чет 07 32° /19° слаб дожд 9
Пет 08 26° /17° слаб дожд 62