Булачани

облачно

32°

Изгрејсонце05:01

Зајдисонце20:13

Се осеќа31 °

Притисок1014 hPa

Влажност34%

УВ индекс4

Облачност27%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер114

Временска прогноза за Булачани во наредните 7 дена

Саб 02 33° /18° дожд со силен интензитет 8
Нед 03 31° /18° чисто небо 6
Пон 04 32° /19° слаб дожд 0
Вто 05 33° /19° чисто небо 0
Сре 06 33° /19° чисто небо 7
Чет 07 32° /19° слаб дожд 31
Пет 08 25° /16° слаб дожд 64