Цапари

слаб снег

-9°

Изгрејсонце06:53

Зајдисонце16:40

Се осеќа-13 °

Притисок1028 hPa

Влажност92%

УВ индекс0

Облачност67%

Прегледност8738

Брзина на ветер2

Насока на ветер7

Временска прогноза за Цапари во наредните 7 дена

Пон 24 -7° /-12° слаб снег 83
Вто 25 -5° /-13° облачно 37
Сре 26 -1° /-10° чисто небо 3
Чет 27 /-7° мала облачност 17
Пет 28 /-3° мала облачност 11
Саб 29 /-2° слаб снег 100
Нед 30 -1° /-4° слаб снег 98