Цапари

чисто небо

26°

Изгрејсонце05:06

Зајдисонце20:11

Се осеќа25 °

Притисок1016 hPa

Влажност46%

УВ индекс4

Облачност7%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер59

Временска прогноза за Цапари во наредните 7 дена

Саб 02 29° /16° умерен дожд 0
Нед 03 27° /16° мала облачност 14
Пон 04 28° /17° слаб дожд 12
Вто 05 28° /16° слаб дожд 0
Сре 06 28° /16° слаб дожд 1
Чет 07 27° /16° слаб дожд 23
Пет 08 26° /14° умерен дожд 2