Центар Жупа

чисто небо

26°

Изгрејсонце05:07

Зајдисонце20:15

Се осеќа26 °

Притисок1016 hPa

Влажност51%

УВ индекс4

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер307

Временска прогноза за Центар Жупа во наредните 7 дена

Саб 02 31° /18° чисто небо 0
Нед 03 30° /18° слаб дожд 35
Пон 04 30° /19° чисто небо 0
Вто 05 30° /18° слаб дожд 0
Сре 06 30° /18° чисто небо 4
Чет 07 30° /18° слаб дожд 18
Пет 08 26° /16° умерен дожд 43