Центар Жупа

чисто небо

-12°

Изгрејсонце06:57

Зајдисонце16:41

Се осеќа-15 °

Притисок1031 hPa

Влажност86%

УВ индекс0

Облачност6%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер44

Временска прогноза за Центар Жупа во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-13° мала облачност 20
Вто 25 -1° /-13° чисто небо 0
Сре 26 /-10° чисто небо 6
Чет 27 /-6° чисто небо 9
Пет 28 /-3° чисто небо 10
Саб 29 /0° слаб снег 100
Нед 30 /-3° слаб снег 73