Чашка

мала облачност

15°

Изгрејсонце05:07

Зајдисонце19:53

Се осеќа15 °

Притисок1011 hPa

Влажност90%

УВ индекс3

Облачност20%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер284

Временска прогноза за Чашка во наредните 7 дена

Вто 24 30° /15° слаб дожд 11
Сре 25 31° /16° чисто небо 6
Чет 26 32° /18° слаб дожд 33
Пет 27 32° /18° слаб дожд 11
Саб 28 31° /17° слаб дожд 80
Нед 29 24° /15° дожд со силен интензитет 28
Пон 30 24° /13° облачно 49