Чегране

слаб дожд

29°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:14

Се осеќа29 °

Притисок1016 hPa

Влажност46%

УВ индекс4

Облачност55%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер80

Временска прогноза за Чегране во наредните 7 дена

Саб 02 32° /20° умерен дожд 2
Нед 03 30° /19° слаб дожд 21
Пон 04 31° /20° слаб дожд 20
Вто 05 31° /20° слаб дожд 0
Сре 06 31° /20° чисто небо 4
Чет 07 30° /19° умерен дожд 25
Пет 08 25° /17° слаб дожд 64