Чегране

чисто небо

12°

Изгрејсонце06:02

Зајдисонце19:11

Се осеќа10 °

Притисок1024 hPa

Влажност56%

УВ индекс1

Облачност5%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер144

Временска прогноза за Чегране во наредните 7 дена

Пон 12 20° /8° облачно 62
Вто 13 16° /9° слаб дожд 100
Сре 14 11° /6° слаб дожд 98
Чет 15 10° /5° слаб дожд 99
Пет 16 12° /4° облачно 98
Саб 17 /5° Дожд со снег 100
Нед 18 /7° умерен дожд 100