Челопек

слаб дожд

31°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:15

Се осеќа31 °

Притисок1015 hPa

Влажност41%

УВ индекс4

Облачност76%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер103

Временска прогноза за Челопек во наредните 7 дена

Саб 02 32° /21° умерен дожд 3
Нед 03 31° /20° слаб дожд 19
Пон 04 31° /20° слаб дожд 13
Вто 05 32° /21° слаб дожд 0
Сре 06 32° /20° чисто небо 5
Чет 07 30° /19° умерен дожд 15
Пет 08 25° /18° слаб дожд 65