Челопек

слаб снег

-7°

Изгрејсонце06:56

Зајдисонце16:38

Се осеќа-10 °

Притисок1030 hPa

Влажност92%

УВ индекс0

Облачност92%

Прегледност6457

Брзина на ветер2

Насока на ветер344

Временска прогноза за Челопек во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-12° слаб снег 74
Вто 25 -1° /-12° чисто небо 0
Сре 26 /-7° мала облачност 24
Чет 27 /-5° мала облачност 12
Пет 28 /-1° чисто небо 10
Саб 29 /-1° Снег 100
Нед 30 /-3° слаб снег 38