Чешиново

мала облачност

16°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце19:51

Се осеќа15 °

Притисок1011 hPa

Влажност83%

УВ индекс2

Облачност18%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер39

Временска прогноза за Чешиново во наредните 7 дена

Вто 24 29° /16° слаб дожд 44
Сре 25 30° /17° слаб дожд 0
Чет 26 32° /18° слаб дожд 57
Пет 27 32° /19° слаб дожд 6
Саб 28 30° /18° слаб дожд 9
Нед 29 25° /15° дожд со силен интензитет 65
Пон 30 24° /13° слаб дожд 14