Чучер - Сандево

облачно

30°

Изгрејсонце05:02

Зајдисонце20:14

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност43%

УВ индекс3

Облачност40%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер96

Временска прогноза за Чучер - Сандево во наредните 7 дена

Саб 02 33° /18° умерен дожд 8
Нед 03 31° /18° чисто небо 5
Пон 04 32° /19° слаб дожд 0
Вто 05 32° /19° чисто небо 0
Сре 06 32° /19° чисто небо 6
Чет 07 32° /19° слаб дожд 35
Пет 08 24° /16° слаб дожд 73