Црешево

облачно

21°

Изгрејсонце04:57

Зајдисонце20:12

Се осеќа20 °

Притисок1015 hPa

Влажност60%

УВ индекс0

Облачност68%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер302

Временска прогноза за Црешево во наредните 7 дена

Нед 20 29° /15° слаб дожд 40
Пон 21 33° /17° умерен дожд 95
Вто 22 35° /16° чисто небо 3
Сре 23 38° /20° чисто небо 3
Чет 24 39° /21° слаб дожд 0
Пет 25 39° /19° слаб дожд 0
Саб 26 39° /18° чисто небо 4