Црешево

мала облачност

29°

Изгрејсонце05:01

Зајдисонце20:13

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност48%

УВ индекс4

Облачност14%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер94

Временска прогноза за Црешево во наредните 7 дена

Саб 02 34° /19° дожд со силен интензитет 7
Нед 03 32° /18° чисто небо 6
Пон 04 34° /20° слаб дожд 0
Вто 05 34° /20° чисто небо 0
Сре 06 34° /20° чисто небо 7
Чет 07 34° /20° слаб дожд 26
Пет 08 26° /17° слаб дожд 61