Црнилиште

чисто небо

16°

Изгрејсонце06:25

Зајдисонце18:25

Се осеќа14 °

Притисок1020 hPa

Влажност40%

УВ индекс1

Облачност2%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер274

Временска прогноза за Црнилиште во наредните 7 дена

Пон 27 31° /15° чисто небо 9
Вто 28 25° /16° слаб дожд 86
Сре 29 18° /14° слаб дожд 100
Чет 30 15° /13° слаб дожд 100
Пет 01 17° /12° слаб дожд 100
Саб 02 19° /11° облачно 26
Нед 03 21° /9° чисто небо 0