Црнилиште

облачно

28°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:12

Се осеќа27 °

Притисок1016 hPa

Влажност45%

УВ индекс4

Облачност29%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер28

Временска прогноза за Црнилиште во наредните 7 дена

Саб 02 32° /17° слаб дожд 1
Нед 03 30° /17° слаб дожд 21
Пон 04 31° /19° слаб дожд 0
Вто 05 32° /18° слаб дожд 0
Сре 06 31° /18° чисто небо 4
Чет 07 30° /19° умерен дожд 16
Пет 08 26° /17° слаб дожд 8