Дебар

мала облачност

11°

Изгрејсонце05:26

Зајдисонце19:42

Се осеќа10 °

Притисок1020 hPa

Влажност84%

УВ индекс1

Облачност12%

Прегледност10000

Брзина на ветер3

Насока на ветер67

Временска прогноза за Дебар во наредните 7 дена

Нед 09 22° /8° чисто небо 6
Пон 10 23° /10° мала облачност 11
Вто 11 24° /12° слаб дожд 42
Сре 12 20° /8° слаб дожд 7
Чет 13 12° /9° слаб дожд 99
Пет 14 17° /7° слаб дожд 46
Саб 15 22° /9° облачно 62