Делчево

чисто небо

33°

Изгрејсонце04:57

Зајдисонце20:08

Се осеќа31 °

Притисок1014 hPa

Влажност23%

УВ индекс4

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер39

Временска прогноза за Делчево во наредните 7 дена

Саб 02 33° /18° слаб дожд 6
Нед 03 32° /17° чисто небо 6
Пон 04 33° /17° чисто небо 0
Вто 05 34° /17° чисто небо 0
Сре 06 34° /17° облачно 47
Чет 07 31° /17° слаб дожд 69
Пет 08 29° /16° слаб дожд 27