Делогожда

чисто небо

16°

Изгрејсонце06:28

Зајдисонце18:28

Се осеќа14 °

Притисок1020 hPa

Влажност42%

УВ индекс1

Облачност7%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер349

Временска прогноза за Делогожда во наредните 7 дена

Пон 27 28° /15° облачно 47
Вто 28 25° /15° слаб дожд 60
Сре 29 19° /14° умерен дожд 71
Чет 30 14° /13° слаб дожд 100
Пет 01 15° /10° слаб дожд 98
Саб 02 16° /9° мала облачност 21
Нед 03 19° /9° чисто небо 0