Делогожда

чисто небо

-10°

Изгрејсонце06:56

Зајдисонце16:41

Се осеќа-16 °

Притисок1029 hPa

Влажност80%

УВ индекс0

Облачност6%

Прегледност10000

Брзина на ветер4

Насока на ветер7

Временска прогноза за Делогожда во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-11° облачно 28
Вто 25 -1° /-12° чисто небо 1
Сре 26 /-8° чисто небо 1
Чет 27 /-5° мала облачност 11
Пет 28 /-2° чисто небо 9
Саб 29 /0° слаб снег 100
Нед 30 /-2° слаб снег 99