Демир Хисар

чисто небо

14°

Изгрејсонце05:10

Зајдисонце19:53

Се осеќа13 °

Притисок1011 hPa

Влажност90%

УВ индекс3

Облачност6%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер268

Временска прогноза за Демир Хисар во наредните 7 дена

Вто 24 27° /14° чисто небо 6
Сре 25 29° /15° мала облачност 20
Чет 26 30° /16° облачно 81
Пет 27 29° /16° слаб дожд 10
Саб 28 29° /16° слаб дожд 59
Нед 29 22° /14° умерен дожд 10
Пон 30 23° /11° слаб дожд 43