Демир Капија

мала облачност

17°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце19:50

Се осеќа16 °

Притисок1011 hPa

Влажност87%

УВ индекс3

Облачност15%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер227

Временска прогноза за Демир Капија во наредните 7 дена

Вто 24 30° /16° слаб дожд 53
Сре 25 32° /17° слаб дожд 0
Чет 26 34° /19° слаб дожд 37
Пет 27 33° /20° слаб дожд 12
Саб 28 33° /18° слаб дожд 6
Нед 29 25° /16° умерен дожд 54
Пон 30 26° /14° чисто небо 3