Десово

чисто небо

15°

Изгрејсонце06:25

Зајдисонце18:25

Се осеќа13 °

Притисок1019 hPa

Влажност40%

УВ индекс1

Облачност3%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер263

Временска прогноза за Десово во наредните 7 дена

Пон 27 31° /14° чисто небо 5
Вто 28 25° /15° умерен дожд 91
Сре 29 17° /14° слаб дожд 100
Чет 30 15° /13° слаб дожд 100
Пет 01 17° /12° слаб дожд 100
Саб 02 19° /11° облачно 33
Нед 03 21° /9° чисто небо 0