Десово

облачно

30°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:11

Се осеќа29 °

Притисок1015 hPa

Влажност38%

УВ индекс4

Облачност31%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер25

Временска прогноза за Десово во наредните 7 дена

Саб 02 32° /17° слаб дожд 1
Нед 03 31° /16° слаб дожд 10
Пон 04 32° /18° слаб дожд 0
Вто 05 32° /18° слаб дожд 0
Сре 06 32° /17° чисто небо 5
Чет 07 31° /18° умерен дожд 7
Пет 08 27° /16° слаб дожд 5