Добарце

слаб снег

-7°

Изгрејсонце06:56

Зајдисонце16:38

Се осеќа-10 °

Притисок1029 hPa

Влажност89%

УВ индекс0

Облачност98%

Прегледност5058

Брзина на ветер2

Насока на ветер349

Временска прогноза за Добарце во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-12° слаб снег 79
Вто 25 -2° /-12° чисто небо 2
Сре 26 /-8° мала облачност 20
Чет 27 /-6° мала облачност 12
Пет 28 /-3° чисто небо 9
Саб 29 /-2° слаб снег 100
Нед 30 /-4° слаб снег 42