Добарце

слаб дожд

29°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:14

Се осеќа28 °

Притисок1015 hPa

Влажност46%

УВ индекс4

Облачност73%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер104

Временска прогноза за Добарце во наредните 7 дена

Саб 02 32° /19° умерен дожд 4
Нед 03 30° /18° слаб дожд 17
Пон 04 30° /19° слаб дожд 8
Вто 05 31° /19° слаб дожд 0
Сре 06 31° /19° чисто небо 5
Чет 07 29° /18° умерен дожд 12
Пет 08 25° /17° слаб дожд 64