Добри Дол

слаб дожд

29°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:15

Се осеќа29 °

Притисок1016 hPa

Влажност51%

УВ индекс4

Облачност51%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер91

Временска прогноза за Добри Дол во наредните 7 дена

Саб 02 30° /20° умерен дожд 3
Нед 03 29° /19° слаб дожд 25
Пон 04 29° /20° слаб дожд 17
Вто 05 30° /20° слаб дожд 0
Сре 06 30° /20° слаб дожд 5
Чет 07 28° /18° умерен дожд 31
Пет 08 24° /17° слаб дожд 70