Доброште

слаб дожд

31°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:15

Се осеќа30 °

Притисок1015 hPa

Влажност41%

УВ индекс3

Облачност73%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер90

Временска прогноза за Доброште во наредните 7 дена

Саб 02 32° /20° умерен дожд 5
Нед 03 30° /19° слаб дожд 13
Пон 04 30° /20° слаб дожд 9
Вто 05 32° /20° слаб дожд 1
Сре 06 32° /20° слаб дожд 4
Чет 07 30° /18° слаб дожд 20
Пет 08 23° /17° слаб дожд 74