Добрушево

мала облачност

14°

Изгрејсонце05:09

Зајдисонце19:52

Се осеќа13 °

Притисок1011 hPa

Влажност90%

УВ индекс3

Облачност18%

Прегледност10000

Брзина на ветер0

Насока на ветер244

Временска прогноза за Добрушево во наредните 7 дена

Вто 24 28° /14° чисто небо 6
Сре 25 30° /14° чисто небо 8
Чет 26 30° /15° слаб дожд 63
Пет 27 30° /15° слаб дожд 11
Саб 28 30° /15° мала облачност 22
Нед 29 25° /14° умерен дожд 2
Пон 30 24° /12° облачно 35