Долна Бањица

облачно

15°

Изгрејсонце05:09

Зајдисонце19:56

Се осеќа15 °

Притисок1012 hPa

Влажност89%

УВ индекс3

Облачност31%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер248

Временска прогноза за Долна Бањица во наредните 7 дена

Вто 24 28° /15° чисто небо 8
Сре 25 29° /17° облачно 32
Чет 26 30° /18° облачно 41
Пет 27 29° /18° слаб дожд 11
Саб 28 28° /17° слаб дожд 93
Нед 29 22° /14° умерен дожд 85
Пон 30 24° /12° слаб дожд 63