Долна Белица

облачно

27°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:13

Се осеќа27 °

Притисок1016 hPa

Влажност50%

УВ индекс4

Облачност60%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер336

Временска прогноза за Долна Белица во наредните 7 дена

Саб 02 31° /19° умерен дожд 3
Нед 03 29° /18° слаб дожд 33
Пон 04 30° /20° слаб дожд 1
Вто 05 31° /20° слаб дожд 0
Сре 06 30° /19° чисто небо 5
Чет 07 29° /19° умерен дожд 19
Пет 08 24° /17° слаб дожд 35