Долна Белица

слаб снег

-7°

Изгрејсонце06:54

Зајдисонце16:38

Се осеќа-11 °

Притисок1029 hPa

Влажност93%

УВ индекс0

Облачност94%

Прегледност4634

Брзина на ветер3

Насока на ветер0

Временска прогноза за Долна Белица во наредните 7 дена

Пон 24 -5° /-11° слаб снег 89
Вто 25 -3° /-11° чисто небо 7
Сре 26 /-8° мала облачност 23
Чет 27 /-5° мала облачност 15
Пет 28 /-2° чисто небо 9
Саб 29 /-1° слаб снег 100
Нед 30 /-3° облачно 95