Долнени

мала облачност

14°

Изгрејсонце05:08

Зајдисонце19:53

Се осеќа13 °

Притисок1011 hPa

Влажност91%

УВ индекс3

Облачност18%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер283

Временска прогноза за Долнени во наредните 7 дена

Вто 24 28° /13° чисто небо 6
Сре 25 30° /14° чисто небо 9
Чет 26 30° /15° слаб дожд 45
Пет 27 30° /16° умерен дожд 10
Саб 28 29° /15° слаб дожд 71
Нед 29 23° /14° дожд со силен интензитет 44
Пон 30 23° /11° облачно 68