Долно Количани

облачно

28°

Изгрејсонце05:02

Зајдисонце20:13

Се осеќа27 °

Притисок1016 hPa

Влажност49%

УВ индекс4

Облачност25%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер64

Временска прогноза за Долно Количани во наредните 7 дена

Саб 02 32° /19° дожд со силен интензитет 7
Нед 03 31° /18° слаб дожд 20
Пон 04 32° /20° слаб дожд 1
Вто 05 32° /19° чисто небо 0
Сре 06 32° /19° чисто небо 7
Чет 07 30° /19° слаб дожд 12
Пет 08 25° /17° слаб дожд 37