Долно Оризари

мала облачност

15°

Изгрејсонце05:10

Зајдисонце19:52

Се осеќа14 °

Притисок1011 hPa

Влажност89%

УВ индекс3

Облачност13%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер244

Временска прогноза за Долно Оризари во наредните 7 дена

Вто 24 28° /14° чисто небо 7
Сре 25 30° /16° чисто небо 10
Чет 26 30° /17° облачно 79
Пет 27 30° /17° слаб дожд 11
Саб 28 29° /16° облачно 40
Нед 29 25° /15° умерен дожд 2
Пон 30 25° /12° слаб дожд 35