Долно Палчиште

облачно

10°

Изгрејсонце05:23

Зајдисонце19:42

Се осеќа9 °

Притисок1022 hPa

Влажност84%

УВ индекс1

Облачност32%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер10

Временска прогноза за Долно Палчиште во наредните 7 дена

Нед 09 19° /8° чисто небо 3
Пон 10 21° /10° мала облачност 23
Вто 11 22° /12° слаб дожд 5
Сре 12 21° /11° слаб дожд 43
Чет 13 18° /10° слаб дожд 49
Пет 14 19° /9° слаб дожд 43
Саб 15 24° /11° облачно 70