Долно Палчиште

слаб дожд

29°

Изгрејсонце05:04

Зајдисонце20:15

Се осеќа29 °

Притисок1016 hPa

Влажност51%

УВ индекс4

Облачност69%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер116

Временска прогноза за Долно Палчиште во наредните 7 дена

Саб 02 31° /20° умерен дожд 4
Нед 03 29° /20° слаб дожд 18
Пон 04 29° /20° слаб дожд 11
Вто 05 31° /20° слаб дожд 0
Сре 06 30° /20° слаб дожд 5
Чет 07 29° /19° умерен дожд 13
Пет 08 24° /17° слаб дожд 72