Долно Српци

облачно

11°

Изгрејсонце05:23

Зајдисонце19:38

Се осеќа10 °

Притисок1020 hPa

Влажност80%

УВ индекс2

Облачност100%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер36

Временска прогноза за Долно Српци во наредните 7 дена

Нед 09 19° /6° мала облачност 17
Пон 10 21° /8° мала облачност 17
Вто 11 22° /9° облачно 43
Сре 12 22° /10° слаб дожд 6
Чет 13 18° /8° мала облачност 20
Пет 14 21° /7° мала облачност 15
Саб 15 24° /9° облачно 88