Долно Српци

чисто небо

27°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце20:11

Се осеќа27 °

Притисок1015 hPa

Влажност47%

УВ индекс4

Облачност8%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер58

Временска прогноза за Долно Српци во наредните 7 дена

Саб 02 33° /17° умерен дожд 1
Нед 03 31° /17° слаб дожд 8
Пон 04 32° /18° слаб дожд 4
Вто 05 33° /18° слаб дожд 0
Сре 06 32° /17° слаб дожд 4
Чет 07 31° /17° умерен дожд 11
Пет 08 29° /16° слаб дожд 4