Другово

чисто небо

14°

Изгрејсонце05:10

Зајдисонце19:55

Се осеќа14 °

Притисок1012 hPa

Влажност92%

УВ индекс3

Облачност6%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер270

Временска прогноза за Другово во наредните 7 дена

Вто 24 27° /14° чисто небо 7
Сре 25 28° /16° облачно 31
Чет 26 29° /16° облачно 39
Пет 27 29° /17° слаб дожд 10
Саб 28 29° /16° слаб дожд 89
Нед 29 22° /14° умерен дожд 32
Пон 30 23° /11° слаб дожд 46