Џепчиште

чисто небо

19°

Изгрејсонце06:27

Зајдисонце18:27

Се осеќа17 °

Притисок1019 hPa

Влажност35%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер289

Временска прогноза за Џепчиште во наредните 7 дена

Пон 27 32° /19° облачно 46
Вто 28 26° /17° слаб дожд 7
Сре 29 19° /15° слаб дожд 99
Чет 30 15° /13° слаб дожд 100
Пет 01 18° /12° облачно 100
Саб 02 20° /10° мала облачност 22
Нед 03 22° /10° чисто небо 0