Џепчиште

слаб снег

-7°

Изгрејсонце06:56

Зајдисонце16:38

Се осеќа-10 °

Притисок1030 hPa

Влажност91%

УВ индекс0

Облачност94%

Прегледност7021

Брзина на ветер2

Насока на ветер332

Временска прогноза за Џепчиште во наредните 7 дена

Пон 24 -4° /-12° слаб снег 68
Вто 25 -1° /-12° чисто небо 0
Сре 26 /-6° облачно 38
Чет 27 /-5° мала облачност 23
Пет 28 /-1° чисто небо 10
Саб 29 /-1° Снег 100
Нед 30 /-4° слаб снег 28