Форино

облачно

16°

Изгрејсонце05:09

Зајдисонце19:56

Се осеќа15 °

Притисок1011 hPa

Влажност87%

УВ индекс3

Облачност33%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер247

Временска прогноза за Форино во наредните 7 дена

Вто 24 28° /15° чисто небо 8
Сре 25 29° /17° мала облачност 21
Чет 26 30° /18° облачно 25
Пет 27 29° /18° умерен дожд 11
Саб 28 29° /17° слаб дожд 92
Нед 29 22° /15° умерен дожд 85
Пон 30 24° /12° слаб дожд 62