Гевгелија

мала облачност

16°

Изгрејсонце05:05

Зајдисонце19:48

Се осеќа16 °

Притисок1010 hPa

Влажност84%

УВ индекс3

Облачност12%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер333

Временска прогноза за Гевгелија во наредните 7 дена

Вто 24 30° /16° слаб дожд 73
Сре 25 31° /17° слаб дожд 0
Чет 26 35° /18° слаб дожд 8
Пет 27 34° /20° слаб дожд 20
Саб 28 33° /19° слаб дожд 1
Нед 29 30° /17° умерен дожд 17
Пон 30 28° /15° чисто небо 0