Голема Речица

мала облачност

16°

Изгрејсонце05:09

Зајдисонце19:57

Се осеќа15 °

Притисок1012 hPa

Влажност83%

УВ индекс3

Облачност18%

Прегледност10000

Брзина на ветер2

Насока на ветер303

Временска прогноза за Голема Речица во наредните 7 дена

Вто 24 28° /16° слаб дожд 9
Сре 25 30° /17° облачно 28
Чет 26 29° /20° слаб дожд 16
Пет 27 29° /19° слаб дожд 12
Саб 28 28° /18° слаб дожд 81
Нед 29 21° /15° умерен дожд 61
Пон 30 23° /12° слаб дожд 69