Голема Речица

облачно

10°

Изгрејсонце06:57

Зајдисонце17:43

Се осеќа9 °

Притисок1021 hPa

Влажност62%

УВ индекс0

Облачност38%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер147

Временска прогноза за Голема Речица во наредните 7 дена

Нед 24 13° /6° облачно 87
Пон 25 12° /4° чисто небо 1
Вто 26 12° /5° облачно 100
Сре 27 14° /6° облачно 88
Чет 28 13° /6° облачно 72
Пет 29 15° /7° облачно 96
Саб 30 16° /8° чисто небо 1