Горна Белица

облачно

29°

Изгрејсонце05:03

Зајдисонце20:13

Се осеќа29 °

Притисок1016 hPa

Влажност46%

УВ индекс4

Облачност55%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер356

Временска прогноза за Горна Белица во наредните 7 дена

Саб 02 31° /19° умерен дожд 3
Нед 03 30° /19° слаб дожд 33
Пон 04 30° /20° слаб дожд 1
Вто 05 31° /20° слаб дожд 0
Сре 06 30° /19° чисто небо 5
Чет 07 29° /19° умерен дожд 18
Пет 08 25° /17° слаб дожд 32