Горна Белица

чисто небо

10°

Изгрејсонце06:00

Зајдисонце19:10

Се осеќа9 °

Притисок1025 hPa

Влажност60%

УВ индекс2

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер161

Временска прогноза за Горна Белица во наредните 7 дена

Пон 12 19° /7° облачно 60
Вто 13 17° /8° слаб дожд 100
Сре 14 11° /5° слаб дожд 99
Чет 15 10° /5° слаб дожд 96
Пет 16 12° /4° облачно 100
Саб 17 /5° слаб дожд 100
Нед 18 /7° умерен дожд 100