Горно Јеловце

чисто небо

14°

Изгрејсонце06:28

Зајдисонце18:27

Се осеќа13 °

Притисок1020 hPa

Влажност40%

УВ индекс1

Облачност0%

Прегледност10000

Брзина на ветер1

Насока на ветер289

Временска прогноза за Горно Јеловце во наредните 7 дена

Пон 27 26° /14° облачно 55
Вто 28 20° /12° умерен дожд 47
Сре 29 14° /11° слаб дожд 100
Чет 30 12° /9° умерен дожд 100
Пет 01 11° /8° слаб дожд 100
Саб 02 14° /5° облачно 41
Нед 03 17° /6° чисто небо 0