Горно Јеловце

слаб снег

-13°

Изгрејсонце06:57

Зајдисонце16:39

Се осеќа-17 °

Притисок1030 hPa

Влажност96%

УВ индекс0

Облачност77%

Прегледност291

Брзина на ветер2

Насока на ветер353

Временска прогноза за Горно Јеловце во наредните 7 дена

Пон 24 -9° /-18° слаб снег 86
Вто 25 -6° /-17° чисто небо 0
Сре 26 -1° /-11° мала облачност 22
Чет 27 /-10° облачно 41
Пет 28 /-6° чисто небо 8
Саб 29 -2° /-6° Снег 100
Нед 30 -3° /-9° слаб снег 94